Kahve Kokusu ve Bekle Beni

Kahve Kokusu ve Bekle Beni
Kahve Kokusu
Sıcacık bir kahveden yükselen güzel kokular eşliğinde güzel düşünceler oluşur. Kahveniz ile birlikte kafanızın içinde keyifli bir düş gelir. Her şeyi düşünürsünüz. Özlemi, sevmeyi, gezmeyi ve müzik dinlemeyi ama bazıları vardır ki bu hayatta özlem nedir bilmez, sever de sevgisine karşılık verilmez ve gezmeye takati bile kalmaz. Kahvenin o kokusunu içinize çekersiniz ya hani sanki sevdiğinizin saçlarına rüzgâr geldiğinde uçuşan o güzel saçlarından gelen kokusunu içinize çekersiniz.

Hani belki hiç canlı görmemişsinizdir onu ama hissedersiniz bütün kalbinizle ve derinlerindeki bir ses sizi bülbülün güle olan tutkusu gibi ortaya çıkartır. Belki çok güzeldir belki değildir ya da ikisinin karışımıdır. Ama ülkenin kralı sormuş ya mecnuna neden sevdin bu çirkin leylayı onun için çölleri aşmayı değer mi diye. Mecnun da demiş ya ona bide benim gözümden baksanız değil çölleri dünyayı dolaşırsınız demiştir. Bir aşk misali sevgiliye koşuyoruz işte bizde. Sevgisizliğimize ve bahtsızlığımıza. Ah bir sevenimiz çıksa diyoruz ya hani. Dünyaları veririz ona diyorsunuz ya hani ben öyle oldum sevdim ama yanlış yaptım.

Hem de çok yanlış. Yüreğimin alamayacağı yanlış. Gözlerimin sezemeyeceği yanlış. Kahve kokusu içime çektim ama beynimi uyuşturdu.  Tek cümleyle anlatamazsınız. Dünyanın bütün filmleri dizileri birleşse bir anlam oluşmaz sizin için. Ama o tek başına bütün güzelliklerdir. Her şeyiyle kahve ile düşündüğünüz güzel bir düştür. Gerçekleşmesini umduğunuz. İnsan üzüntüler içinde oluyor. Korkularından. İnsan sevmelerle donanıyor. Ne yaptığını bilmeden. İnsan onu istiyor. Sevmelerinden. Her şey doğru oluyor. Ama koca bir yalanla. Tek gerçek o oluyor. Düşlerinizden. Ama kahve kokunuzdan oluşuyor en büyük sevdanız.

Bekle Beni
Bekle beni. Kimseler beklemezken. Sev beni sevmelere doyamazken. Sevgi sokağımın lambası. Yollarımı aydınlatan puslu lambamsın. Her yerde bir parça sen. Her köşede bir parça sevgin. Hani sokakta yürürsün de araba geçer kaldırıma geçersin. Sonra kaldırım taşlarının biri sarı biri beyazdır. Ya sarıya basacaksındır ya da beyaza sen benim hep beyazımdın. Ama ben sarılara bastım. Sana kıyamam ki. Sen benim beyazımdın. Tertemizimsin.

Beyaz, insanın düşünme gücünü artırır ve devamlılığını dile getirir. Sen benim devamımsın. Bekle beni.

Bir önceki güzel sözümüz olan Aşktan Nameler başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.