Öyle miydi bu vakitler?

Öyle miydi bu vakitler?

Çözebilecek miydik sorunları? Dertsizlere mi dert olacaktık biz. Olmayan bir durumu kurtardık diye övünmek “Politikacı” mıydık ki biz. Sevselerdi ya gönüller. Bu kadar mı değersiz sevmeler. Ya yürekler kor muydu bu vakitler.
Ömrün boyunca Ömrüm olur muydun?
Güneşsizdi yine ortam. Soluksuz, nefessiz veya sensiz. Kadersiz miydi dünya? Neden olsun ki bir çizelgesi. Kime konsun ki bülbülümsü. Ve olsun mu ömrüm ömrün? Doysun mu güne ömrün? Ve yine ömrüm boyunca sever miydin beni?

Yeniden…
Yüreğin olgunluğunu kim tutacaktı ki yeniden. Serpe serilmiş hayatın bendinden. Kutu gibi olan kalbime mi düşmen yoksa kinim nefretim sana mıydı Nalan? Belki Eylül’dü Sonbaharım. Belki Ayşe’ydi yüzümün gülü. Birer isim miydi kişilikleri belirleyen. Bazılarına ağır değil miydi bu yük?

Kimi sokaktaki pusu sever, kimi denizdeki nemi.
Kimi yıldızı seyreder, kimi evinde pijaması ile TV.
Hepsinin zevki ve rengi farklıydı.
Ben seni sevdim. Benimde zevkim ve rengim farklı.
Bütün her şey.
Sevgiyi neden aşk diye nitelendirirlerdi ki. Yâda bir insana duyulan ibare gibi algılanırdı ki. Ben maviye âşık oldum yâda onun göz mavisine olamaz mıydı? Suç muydu saçlarını sevmek? Yâda mahkûmuydum onu sevmeye. İradem değil mi seni seven? Bu kadar boş ve anlamsız mı olmalıydı her şey.
Bekle beni benim gibi.
Hani ağlarsın canın bir şeye sıkılır. Ağlamak istersin ve ağlarsın. Yatağına uzanırsın ve devam edersin ağlamaya. Bir an da uyumuşsundur. Neden ve nasılı bilmezsin. Ancak o uyku o kadar dinlendirici ve tat vericidir ki dünyalar senin olur. Üzgün de olsan o uyku seni kendine getirir. Ya da çok yorgunsunuzdur. Geçersiniz koltuğa oturursunuz. İki büklüm olur uyursunuz. Uyandığınızda her tarafınız ağrır. Ama o uyku paha biçilemezdir. Sevmelere doyamazsınız. Yani diyorum ki seni her nerde her ne şekilde ve her ne durumda olursak olalım. Kalbim senin kalbin. Canım senin canın. Gün batımının doğallığı deniz fenerinin ışığı ve hafif esen meltemler gibisin. Martıların simit kapmak için çıkardığı sesi gibisin. Her yer de bir parça sen varsın. Bir tutam senin sevgin bekle beni benim seni beklediğim gibi.

Bir önceki güzel sözümüz olan Susuyorum ve Çünkü siz seversiniz başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.