Oyun Bozan Aşk

OYUN BOZAN AŞK

Binlerce aşk kırıklıkları üzerine film izledim…Binlerce kitap okudum..Hep sonu hüzünle biten,ayrılıkların ana başlığı olduğu bir hikayeyle birlikte sonu hep mutsuz biten hayalperest dünyalar tanıdım.Düşündüğüm zaman gerçek hayatla örtüştüğü kanısına vardım.Hangimiz mutluyuz,hangimiz gerçekten sevdiğimiz,duyguların hasını yaşadığımız biriyle beraberiz..Arkalarından bakan hep biz olduk.Hayatımıza ne zaman aşk adına bir yenilik getirecek olsak ya da mutlu olmak için ne zaman çabaladıysak ; her zaman bir adım geri iteklenmek zorunda kaldık. Birine aşık olmak ama aşık olduğumuz kişi bizim onu sevdiğimizden daha fazla sevsin isteriz..Bu nedenle günümüzde aşkı da ticarete döndürdük.Hediye yada başka bir şey aldırmak için özel günler bile var..Evin var mı? Araban? Yatırım? Mezuniyet? Marifetler? gibi bir çok gereksiz konular evlilik nedeni oldu ve en önemlisi bunun adı ”Aşk” oldu..Geçmişte yaşanılan annemizden babamızdan dinlediğimiz aşk hikayeleri ne kadar saf ve gerçek duygulardan ibaret olduğunu günümüzle kıyasladığımızda anlayabiliyoruz.Bu yüzden değiştik..Değiştirildik..Değişmemizin sebebi insanlara duyduğumuz güvensizlikten kaynaklanıyor.Gündelik ilişkiler,ilişkinin 2. günü ”aşkım,canım,sen benim her şeyimsin” demeler.Herkes ilişkisini göz önünde yaşarsa bizim aşka inancımız nasıl gerçek olabilir ki..

Güvene gelince; çoktan geride bıraktık bu inancımızı..Günümüzde ”Babama bile güvenmem” ifadesi herkes tarafından dile getirilmeye başlandı. İlişkilerde güven hiç kalmadı..Yolda yürüdüğüm zaman bir çift gördüğümde ve gözlemlediğimde o kadar çelişkili bakıyorlar ki birbirine,ama bu çelişkiyi belli etmeyerek seni seviyorum cümlelerine devam ediyorlar.Benim gibi onları tanımayan insan bile bu duygunun gerçek olmadığını anlar. Günümüzde ki değeri kazanmamız için herkes dobra ve dürüst olmalı.Kızacağını bilse de yalan söylememeli ki zaten seven insan incitmez ve yalan da söylemez.Kadınları sadece iki organdan ibaret görmeyelim.Kullanmak terimi çok çirkin bir söz olsa da onları vücudundan yada bedeninden ibaret olmadığını herkes gibi kadınlarında duygu yüklü ve bir kalbi olduğunu görelim..En önemlisi ne olursa olsun incitmeyelim..Evet döversin gücün yeter,evet incitirsin hassastır çünkü kadınlar.. Ama kadınlar sadece sahiplenecek,himayesi altına alacak ve bilecek ki” o benim yanımdaysa bana hiçbir şey olmaz” dedirtecek bir arayışdadır maksat iyi davranmak yada iyi niyet barındırmak değil asıl maksat duygunun hasını hissederek zenne rolüne girmemek..

Bir önceki güzel sözümüz olan Sevgililer Gününde Bunları Asla Yapma başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.