Özel Günler İçin Sözler

ÖZEL GÜNLER İÇİN SÖZLER

ozel-gunler-icin-ozlu-sozler

Hayatımızda aslında her günün ayrı ayrı değeri vardır lakin bazı günler vardır ki diğer günlerden daha ayrı bir değeri vardır. Aslında daha çok değerinin olmasının sebebi o günü insanların farklı anlamlar yüklemesidir. Özel günler olarak ifade edilen bu günler daha hassas daha bir mühim günlerdir. Özel günlerin çok çeşidi vardır. Mesela anneler günü, babalar günü, sevgililer günü gibi anlamlandırılmış günlerimiz mevcuttur. Bu özel günler yaklaştıkça ne yapsak, nasıl geçirsek, kendimizi nasıl ifade etsek diye düşünürüz. Bu sebeple de özel günler için sözler mevcuttur. Bu sözlerin büyülerinden faydalanırız ve sevgimizi, duygularımızı süslü anlatımlar ile ifade edebiliriz. Özel gün için söz söylenmesi ile de bu günün diğer günlerden biraz daha farklı olduğunu göstermiş oluruz aslında. Mesela bir söz vardır ki anne babalar için; “Ana gibi yar baba gibi diyar olmaz” derler. Ne kadar doğru bir sözdür.

ozel-gunler-icin-ozlu-sozler-

Anneden kutsal babadan özel bir alan yok bizim için aslında. Veya babalar günün de aklımıza gelen bir söz daha vardır. “Baba bir çınar gibidir, meyve vermese dahi gölgesi yeter” diye. Bu söz babamız varken farkına varamayabileceğimizi lakin o bu dünyadan ayrılınca eksikliğini çok hissedeceğimizi hatırlatır bizlere. Özel günlerde önemli olan çok da süslü sözler değil de hatırlanmaktır. Lakin duyguları süsleyerek anlatmak da ayrı bir hoş olmaktadır. Sevgililer günü de özel günler için sözlerin söylendiği günlerdendir. O gün en tatlı kelimelerin kullanıldığı, en ince düşünüldüğü günlerden biridir. O gün bazen şarkıların mısralarından bazen şiir aralarından bazen de söylenmiş sözlerden güzel sözler söylenir. Bu şekilde aradaki sevgi bağı da güçlendirilmiş olur. Özel günlerin asıl özelliği o günü hatırlamak ve değerlendirmek için çaba içinde olmaktır.

ozel-gunler-icin-sozler

Özel günler için sözlerin de amacı budur. Evlilik yıl dönümü, sevgili olmanın yıl dönümleri, ilk tanıştığın yılın dönümü gibi olaylar özel günler içinde sayılabilen günlerdendir. O günlerde sevdiğine ne kadar sevdiğini ve hayatınıza girdiği için sevincinizi, mutluluğunuzu, huzurunuzdan bahsedebilir ve anlamlı sözler söyleyebilirsiniz. Mesela belki hiç beklemediği bir anda özel gün için sözlerden bir tane özenerek mesaj atabilirsiniz. Bazen her şeyin biraz daha fazla olduğunu bu mesajlar ile göstermiş olursunuz. Yani hissettiklerinizin hissetmesini sağlayabilirsiniz. Eğer anne veya babanıza mesaj atmayı düşünüyorsanız, özel olan özen ile yazılmış bir mesaj da onlara güzel anlar yaşatmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde onlarda evlatları tarafından unutulmadıklarını düşünürler. Özel günlerde özel sözler söyleyin.

ozel-gunler-icin-sozler-

Bir önceki güzel sözümüz olan Özlü Sözler başlıklı yazımızda özlü sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.