Özel Günler

Özel Günler

 

ozel-gunler

Herkes sevilmeyi , saygı görmeyi , hatırlanmayı bekler . Onlar için önemli olan günleri sevdikleriyle birlikte hatırlayıp kutlamak en doğal haklarıdır. En kıymetlilerimizin doğum günleri ,başarıya ulaşmış okul ve iş hayatları , yuva kurma adımlarındaki tüm özel törenleri , yaşamları boyunca anılmayı hak edip kutlanması gereken anlardır.Pek çok insan bu özel günü hatırlar ve sevdiklerine hatırlattırır.yaşam koşturmacası içinde olduğumuz acı,tatlı telaşeler arasında yakınlarımız tarafından anılmak,hatırlanmak ve günün anlamına göre tebrikleri kabul etmektir.Geçmişimizde unutulmazlığı hak edip, bizleri bulutlar üstüne çıkarcasına mutlu kılan anlarımız vardır.Bizi mutlu görmeyi bekleyen ve mutluluğumuzla sevinç duyan yakınlarımız,bu özel günlerde tabiri caiz ise bizi günün prensi ve prensesi gibi hissettirirler.

Özel günleri kutlamak bir çok şeye vesiledir.Bazen birbirine kırgın insanlar bir araya gelir,bazen de uzak mesafeler aşılıp özlem yerini kavuşmaya bırakır.Hatırlanma listesine girmeyi hak etmiş bir anın mucizesidir özel günler. Birlik olmaya en güzel vesile, dünya telaşına ara verebilmek için harika bir sebeptir.Zaten insan ömründe kaç kez giyer ki gelinlik ve damatlığı? Anne baba olmanın verdiği heyecan,acemilik,kaygı yakınlarınız olmadan aşılmaz ki.İyisiyle kötüsüyle tamamladığımız bir yılı geride bırakırken tüm yılın muhasebesini yapmak kalabalık ile anlam kazanır. Uğruna canlar vermiş insanlar varken ülkemi için milli bayramları anmak,hatırlamak geçmişteki kahramanlarımıza en büyük borcumuzdur.Dini bayramlarımız hürmeti,saygıyı,sevgiyi bir arada olmaya vesile olmuş en yüce bayramlarımızdır.Özel günler tüm gün yüreğinde uçuşan kelebeklerdir.

Hani “insan sevildiğini bilir ama duymak daha iyi gelir” derler ya işte tam da budur özel günün en iyi özeti. Bazen öyle anlara denk gelir ki özel günler,tam bittim dediğiniz anda kocaman bir sevgi yumağıyla,yalnız değilsin dercesine sevdiklerin seni hatırlarlar ve yanında olurlar.İşte uzanan eldir devam edebilmek için hayata,yaşamaya.. İyi ki var dediğiniz insanların artması,iyi ki varsın diyenlerinizin eksilmemesi dileğiyle,anımsanmaya değer nice özel günlere…

Bir önceki güzel sözümüz olan Aşk Acı Ve Mutluluk başlıklı yazımızda Aşk Acı Ve Mutluluk gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.