Özlü Sözler 2017 Listesi

Özlü Sözler 2017 Listesi

ozlu-sozler-2017

Özlü sözler 2017 listesi olarak bazı ünlü kişilerin zamanında etrafına ders vermek sahip oldukları tecrübeleri eğitici nitelikte yaymak için söyledikleri cümleler olmaktadır. bu söylenenler zamanla yazılı hale getirilerek kaybolmadan günümüze kadar ulaşmıştır. Aslında her yani yaşam biçiminin kendine özgü bir söz yaratma şekli olsa da eskilere bağlılık ve geçmişten ders çıkarılmasının insan yaşamında olumlu sonuçlar yaratması bu tür söylenen sözlerinde günümüzde hala devam ettirilmesine neden olmaktadır. Geçmişinden anlam çıkarmayanların geleceği bir anlam taşımaz. Derken ünlü düşünürler bu amaca hizmet etmek niyeti ile söylemde bulunmuşlardır. Mum olup ışık saçmak için önce güzelce yanmak gerekir. Mevlana İnsan yaşadığı dünya içindeki tüm varlıklara karşı duyduğu sevgiyi belli etmelidir. Gizlemek sevmeyenlere fırsat vermektir. Büyük insan diye tabir edilen kişi. Her zaman dinleme konusunda en tecrübeli olandır.

ozlu-sozler-2017-listesinden

S.A Helpi Dünya üzerinde geçerliliğini yitirmeyen paranın değerini öğrenmek için en yakınınızdakilerden borç almayı deneyin.

B. Franklin Bir insanın gelecekle ilgili hayallerinin tamamı, şu an sahip olduğu güç ve hırsın kaynağı olmaktadır.

JOHN Mawwell İşte bu tür söylenen özlü sözler 2017 listesi oluşurken ünlü kişilerin anlatmak istedikleri kısaca daha anlaşılır hale getirilerek yansıtılmaktadır. Türkçe açıklama yaparken anlamını bozmamaya dikkat etmelidir. Büyük beyinlere sahip olan kişiler her zaman akıllıca fikirleri ortaya koyarken, orta seviyede gelişmiş beyin sahipleri gelişen olayları ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda küçük seviyede sayılacak beyin sahipleri kendilerinden farklı olan kişilerin yaptıklarını konuşmaya devam etmektedir.

ozlu-sozler-2017-listesi

HYMAN Rickover Yaşam boyunca insan mutluluğun simgesi olan gülümsemekten kaçınmamalı bol miktarda gülmelidir. Bunun maliyeti sıfır değerinde olmasının yanında, hem de bedel olarak bir değer biçilememesi ile bilinmektedir.

JOCSON Brow Sahip olunan hayatın asıl amacı, amacına uygun şekilde yaşanan bir hayattan ibarettir.

DEEPAK CHOPRA Çevrenizdeki insanların büyüklüğünü ölçmen istiyorsanız, sadece çenesinden üst kısımda kalan bölümünü değerlendirmeniz yeterli olacaktır.

ozlu-sozler-2017-listeleri

Lloyd GEORGE Zifiri karanlıklar oluşsa da evrende, tek bir mumun saçtığı ışığı bile karartamaz. Bir amaca yönelik ortaya çıkarılan başarı, ortaya çıkarılıncaya kadar hüküm olarak hayaldir.

Mümin Sekman Hayatta yapılabilecek en kar getirici yatırım kaynağı, yine insanın tam olarak kendisine yapacağı yatırımdır.

David J.SCHMRTZ Ne zamanki başkası olmak isterseniz. İşte tam o anda sahip olduğunuz net kişiliğinizi harcamış olursunuz.

Kurt Cobain Görüldüğü dibi ünlü yazarlar, bilim adamları, ünlü düşünürler çevrelerine yönlendirme yapmak düşünce yapılarına işleyebilmek için bu tür bu günde önemini yitirmeyen özlü sözler 2o17 listesi içeriğini kullanmışlardır.

Bir önceki güzel sözümüz olan Özel Günler Paylaşılan Güzel Sözler Listesi 2017 başlıklı yazımızda Özel Günler Paylaşılan Güzel Sözler Listesi 2017 gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.