Sevgi Anlatılmaz Yaşanır

Sevgi Anlatılmaz Yaşanır

 

sevgi-anlatilmaz-yasanir

Bir insanı hayatında en büyük eksiklik sevginin olmayışıdır.Sevgi açlık gibidir. Olmadığı anda karnına ağrılar saplanır. Susuzluk gibidir. İçmediğinde dilin damağın kurur. Onun varlığında sıcaklık ne güneşte ,ne gökyüzünde ne de evrende vardır. Bir kere içtenliği ile sana sesini duyursa,sen kendini ateşin içinde bulursun. Yanarsın ama acı çekmezsin. Bu sıcaklığın tarifi yoktur. Sevgi,aydınlık yolların temelidir. O olmazsa o temeller üstüne çöker. Enkazda kalan bedenin değil,yüreğindir aslında.

Duyguların en çok koyulaştığı renktir. Bu renk başkası soldurma dık ca asla solmaz. O hep dalında en güzel haliyle ben buradayım der.Sana hayatı hissettiren iki kelimede seni seviyorum dur. Fakat ağızdan çıkan o iki hecede kocaman bir yaşam vardır. Bu yüzden seni seviyorum lafını insan derken bütün kalbiyle söylemelidir. Burada var olan anlamın değerini asla yitirmemelidir. Hayallere bakın hep içinde sevgi yok mu? Sımsıkı bir sarılış,tatlı bir söz bütün bunların eteğinde aslında sevgi vardır. Sevgi hayatı insana en derinden yaşatan nefestir. Bazen bunu içinde büyütürsün,ne olduğunu anlamazsın. Ama eksikliğini yaşadığında bu sevginin adını aşk koyarsın.

Aşk ulaşılmazdır,sevgi ise hep kalıcı. Bu iki duygu arasında boğuşursun. Aşka yürüsün fakat sevgi olmayınca yürüdüğün yolda yorulduğunu hissedersin. Her canlı yaşadığı sürece sevgiye açtır. Eksiklikler olsa da bunun içinde bir kalp vardır. Onun bir yerlerde sizin için çarptığını bilmek sevgiyi hissetmektir. O kalp yanında olduğu halde atmıyorsa bunun adı sevgi değildir. Sevgi en temiz duyguların bütünleştiği gerçek yaşamdır. Onu bırakırsanız yaşadığınızı asla hissetmezsiniz.

Bir önceki güzel sözümüz olan 2017 Anlamlı Kapak Sözler başlıklı yazımızda 2017 Anlamlı Kapak Sözler, anlamlı sözler ve kapak sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.