Sevginizi söylemenin kolay yolları

Sevgi sözleri, paylaştıkça çoğalan bir duygudur. Söyledikçe daha çok sever, sevdikçe daha çok söyleriz. Bu yüzden sevdiğini söylemek kimi zaman zor olsa da söylemeye değer. Zira söylemek sevgiyi artırmanın en doğru ve en dolaysız yoludur. Sevgi gücünü, sevenlerden aldığı kadar söylenmekten de alır. Söylemek sadece dil ile olmaz. Bunu göstermek de gerekir. Sadece dil ile değil kalp ile tasdik etmek gerekir. Peki, nasıl mı? Size bugün burada sevgiyi ifade etmenin en kolay yollarını anlatacağım. İyi dinleyin. Ve dersinizi iyi alın ki, sevgiden sınıfta kalmayın sakın. Sevgiye yazık etmeyin.
Her fırsatta, her ne olursa olun seni seviyorum, demeyi bırakmayın. Siz söyledikçe mutlu olacak, sevginiz artacaktır. Kendinize bunu yapın ve iyi hissedin.
Her zaman olmasa da arada bir buket olmak zorunda değil, yolda gördüğünüz bir çiçeği sevdiğinize verin. Zahmetsiz ve masrafsız ama bir o kadar da etkileyici olacaktır.
Her fırsatta ona sarılın. Sarılmak fizyolojik olarak bedeni dinlendirir. Ve mutluluk hormonu salgılatır. Kendinizi ve sevdiğinizi mutlu etmenin bedava yolu. Ona sık sık sarılın.
Çikolata alın ve beraber yiyin. Hem mutlu olun, hem de romantik bir partner olun.
Ona küçük sürprizler yapın. Kendinizi de sevdiğinizi de şımartın.
Onunla en yoğun olduğunuz zamanda bile vakit geçirin. En sevdiği restoranda şık bir yer ayarlayın ve orada en sevdiğiniz yemeği yiyin. Böylece ona değerli olduğunu ve en yoğun olduğunuz zamanda bile vakit ayırabileceğiniz mesajını iletin.
Minik sürprizleri evinizin farklı yerlerine gizleyin. Onunla bunları keşfederken beraber olun. Ve onun mutluluğunu paylaşın.
Onun çoğu eşyalarına, masasına, kitaplarının arasına, dolabına seni seviyorum yazılı küçük kartlar yerleştirin.
Sevgiyi paylaşmanın en ideal ve kolay yollarından biri sözel olarak ifade etmektir. Bunu da onunla en yakın olduğunuz zaman söylemeniz çok daha isabetli ve yararlı olacaktır. Onu sevdiğinizi en yoğun olarak hissettiğinizde ya da ona söylemek istediğiniz de söyleyin. Zamanlama ve duyguyu ark etme önemlidir. Zira en yoğun hissettiğiniz zaman bilin ki o da hissedecek ve seni seviyorum demenizi bekleyecektir.
Çok sevin ve sevdiğinizi ifade edin. Sevgiyle kalın, mutlu umutlu ve aşık ?

 

Bir önceki güzel sözümüz olan Sevdiğim, seveceğim sevgilim ve Saçmalıyorum başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.