Elveda Sözleri

Elveda Sözleri

 

elveda-sozlerinden

Hayatımız kavuşmalar ve ayrılıklar üzere kuruludur aslında. Birisine kavuşmanın verdiği mutlulukla başkasından ayrılmanın verdiği hüzün karışabilir bazen. Giderken hep bir elveda sözlerine ihtiyaç duyulur “Hoşça kal” gibi… Elveda sözleri aslında o an duygularımızı en iyi anlatan cümlelerdir aslında. Mesela “Gitme” kelimesi o kadar çok şey anlatır ki, hakkında binlerce kitap yazılabilir. İşte elveda sözleri de bizi anlatır aslında. Sen gittin gideli her geçen gün uykularımdan bir gece sürükleniyor peşinden. Pamuk yığınından çekip alınan dikenli tel gibi, benden o kadar çok şey götürdün ki, bana onları iade etsen bir artık tamam olamam.

elveda-sozleri-hakkinda-bilgi

Şimdi gidiyorsun, henüz sen gitmeden dünyam ufak ufak yıkılmaya başladı. Bak yukarıdan dökülüyor gök yüzünün külleri. Gitme desem ne olur? Bugün gidiyorsun git! Ama giderken kapıyı kapat içeride kalanlar üşüyebilir. Giderken sakın ola kapıyı çarpma sevgilim. Bir gün o çarptığın kapıyı tekrar çalmak zorunda kalabilirsin. Eğer beni öldürmek istiyorsan bana bir kurşun sıkmana veya beni bir uçuruma itmene hiç gerek yok gülnarem. Bana bir “Elveda” demen kafama sıkıp uçurumdan atmanla eş değer… Ben yarın kelimesini sensiz kullanamazken sen nasıl olur da bana bugün gidiyorum dersin. Benim sevgim sana ağır geldiyse bir de ayrılığın ıstırabını dene. Hayatın ağırlığı neymiş o zaman anlarsın.

elveda-sozleri

Elveda sözleri ile bitirmek istemiyorum bu ilişkiyi. Ben susunca senin kalbin anlayacaktır benim içimde kopar fırtınaları. Ne zaman başımı yastığa koysam yüzünü hemen yanı başımda görüyorum. Neden gittin? Keşke hiç gitmeseydin. İkimize adadığımız şarkıyı dinliyorum bu gece. Seninle bir daha ne zaman aynı şarkıyı baş başa dinleyeceğiz bilmiyorum. Elveda sevgilim. Ben hayata seninle başlamadım, ama bu hayatı hayat yapan seninle tanıştım. Şimdi sen de gidiyorsun, peşinden koca bir hayat kelimesini sürükleyerek…

elveda-sozleri-hakkinda

Benim umutlarımı emziren senin bana olan bakışlarındı. Şimdi gözlerin yok yetim kaldı, öksüz kaldı benim ümitlerim. Burası köprüden önceki son çıkış nar çiçeğim. Ya şimdi elveda de ve git ya da ebediyen benimle kal. Senin omzun benim için huzurun başkentiydi. Şimdi başın yok, omzun yok, bana bakan gözlerin yok. İşgale uğradı huzurumun başkenti. Bir gün olur da beni görmek istersen kafanı kaldır ve gökyüzüne bak. Yanıp sönen her ışıkta sana gözlerimi kırpıyor olacağım. Bir zamanlar seninle okyanusun kendisiydik. Şimdi sen dünyanın bir köşesinde bir damla bense başka bir yerinde bir katre. Ayrılık böyle bir şey; elveda sevdiğim…

Bir önceki güzel sözümüz olan Teşekkür Sözleri başlıklı yazımızda teşekkür sözleri gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.