Edebi Sözler

Edebi Sözler

 

edebi-sozleri

Sosyal medya hayatımıza girdikten sonra edebiyata olan ilgi daha da arttı. Sosyal paylaşım sitelerinde edebi sözler paylaşımında artan artış da bunu göstermekte. Kimileri edebiyatla akademik olarak ilgilenirken kimileri de edebi sözler paylaşımıyla hobi olarak ilgilenmekte. Kendi duygularımızı derinden anlatma ihtiyacı hissettiğimiz zamanlarda edebi sözlere başvuruyoruz. Bu yazıda bazı edebi sözlerden faydalanabilirsiniz. Hayat her zaman mükemmel gitmez. Hayatınızın tadı kaçmış ise, tadınızı kaçıranları hayatınızdan çıkarmayı deneyin. Bana senin mutluluğunu istiyorum dediği zaman mutluluğumu alıp gideceğini nerden bilebilirdim. Artık hayatımız milyon parçalı bir yapboza dönüşüyor ve hep bir yerden bir parça eksik geliyor.

edebi-sozler

Kiminin ruhu yok, kiminin mutluluğu kimininse karakteri… Hayat durmaya gelmez. Bu yaşam bekleyenleri sevmiyor. Yürüyemezsen sürünmek zorundasın. Neden bilmiyorum şiir severlerin sayısı çok az. Oysa şiir deniz suyu gibidir. Bir içerseniz bir daha içmek istersiniz. Ve kana kana şiire müptela olursunuz. İnsanoğlu ne kadar garip… Kış gelince yaza hasretiz, yaz gelince kışa… Bizden uzak olan ne varsa hep onu özleriz ve hiçbir zaman bilemeyiz yanı başımızda olanın kıymetini. Uzaktaki ne olduğunu bilmediğimiz bahçeye ulaşmak için ayağımızın altındaki çiçekleri ezer geçeriz. Bu hayatı kiminle yaşarsan yaşa, kiminle eğlenirsen eğlen her insan yalnız başına ölür bunu unutma.

edebi-sozler-hakkinda-bilgi

Bazı erkeklerin neden yalan söylediğini biliyor musun veya neden bazı kadınların makyaja bayıldığını… Çünkü kadınlar daima duyduklarına inanırken erkeklerse gözüyle gördüğüne kanar. Beklemenin en güzel şeklidir sevdiğinin köşe başından çıkacağından emin olduğun saniyeler. Dünyadaki ağaçlardan kalem üretin, bütün akarsuları da mürekkep olarak kullanın yine de Orhan Veli’nin söylediği “Anlatamıyorum” kelimesindeki yalnızlığı anlatmaya gücünüz yetmeyecektir. Çünkü bir kelimenin içinde yaşanmışlık var ise tadı ve gücü bambaşkadır. Hasret olmadan yaşayamayız aslında. İnsan hep bir şeye, bir yere ve birisine hasrettir. Kimi sevdiğine hasret kimi anne babasına kimi memleketine kimiyse hedeflerine…

edebi-sozlerden

Özlem hayatımızın menşeinden, hayatımızın ta kendisi aslında. Bir sabah kalksam ve bulutlar masmavi olsa gökyüzü beyaz ve ben damla damla yağsam pespembe toprağa. Susarsın susarsın ve kavgalar içinde birike birike bir dağ olur ve volkan gibi patlayıverirsin zamanı gelince. İçine atma, konuşmak en güzel anahtardır. Hayat ve insanlar sizin bakış açınıza göre şekil alır. Birilerinin bir zamanki kötülükleri göze güzel görünürken bir zaman gelir o kişinin iyilikleri bile çirkin bir maske takar. Başka insanların senin hakkında ne düşündüğünü düşünerek yaşarsan onlar senin sahibin olmuş olur.

Bir önceki güzel sözümüz olan Elveda Sözleri başlıklı yazımızda elveda sözleri gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.