Kapak Sözler

Kapak Sözler

 

kapak-sozler

Hayatta her şey yolunda gitmeyebilir. Karşılaştığımız olaylar, kişiler veya sorunlar olabiliyor. Çoğu problemimizi de konuşarak halledebiliyoruz aslında. Ama bazen de konuşmak yetmiyor. Karşımızda bizim sinirimize dokunan insanlar olabiliyor. Kapak sözler söyleyerek kendimizi rahatlatıp karşımızdakini sinir etmek isteyebiliyoruz. Ya da sosyal medyada birisine laf sokmak için kapak sözler gibi cümlelere ihtiyaç duyabiliyorsunuz. İşte bazı kapak sözler: Üzerimize sargı bezi diye sardığımız dostlarımız bizi kanatmaktan başka bir işe yaramadı. Aslında hayatın en büyük espri anlayışıdır, ben seni üzmek istemiyorum kardeşim diyenlerin yaramıza tuz basması. Bin kere düşsem de kafam hiçbir zaman düşmeyecek. Düşmenin ne olduğunu bildiğim için asla ve asla kimseye çelme takmam ben.

kapak-sozler-hakkinda

Eğer hayata at gözlüğüyle bakmaya devam ederseniz, birilerinin deh demesine alınmamanız gerekir. Dün bela okuduklarımızın bugün salası okunuyor bilmem anlatabildim mi? Bazı insanların karakteri ayakkabı mağazası gibi her bedene göre her çeşit numara bulunur. Bizim başımızın üstü de ayaklarımızın all tarafı da her zaman müsait. Nerede duracağını sen belirleyeceksin. Sana biraz adam ol demek isterdim ama sen zoru başaramıyorsun imkansızı nasıl başaracaksın. Bir gün gelecek yanımızda hiç olmayanlardan hesap sormayacağız. O gün aklımıza gelenler bizi bırakıp gidenler olacaktır unutma. Sakın ha bana sen kalbimdesin deme ey yar. Ben daracık yerlere gelemiyorum. Telefonum akıllı ama konuştuğum kişi ahmak… Neye yarar…

kapak-sozlerden

Bizde yaz okulu bütünleme yok sevgili. Bizden kaldın mı kapıyı gösteririz. Bilirsin dinimizce de israf haramdır. Tabağına yiyebileceğin kadar yemek koy, mantıklı olanı konuş ve hayatına da sevebileceğin kadar insanı yerleştir. Ben senin gibi insan müsveddelerini yanımda taşımam bozuk para gibi bir kenarda biriktirim ve günü gelince hiç düşünmeden harcayabilirim. Seni gözümde büyütmem senin zatının büyüklüğünden kaynaklanmıyor benim hayal dünyamın genişliğinin eseri senin yeri. Günü gelince sizi oturtacağım yer için bana attığınız kazıkları bir kenarda biriktiriyorum.

kapak-sozlerinden

Çıktığın kapıyı sakın ola çarpıp da çıkma bir gün gelir geri gelmek isteyebilirsin. Ama o zaman sana kapıyı açacak olan bir ben olamayabilirim. Keşke senin yüzün hep resimlerde göründüğün gibi olsaydı. İçine bakınca tamamen bir karaktersizlik tablosu sergiliyorsun. Sen benim havamdan başka bir yerde oksijensiz yaşayamazsın diyenlere ben hava kirliliğine karşıyım diyorum ancak. İnsanlar susanı korkan zannediyor herhalde. Biz korkaklığımızdan değil, zamanı geldiği gün söyleyeceğimiz ağır sözlerin etkisi için kuvvet topluyoruz. Keşke bazı insanların değeri hep aklımdaki gibi kalsa. Gün geçtikçe bir uçurumdan düşer gibi gözümden düşüyorlar.

Bir önceki güzel sözümüz olan Facebook Sözleri başlıklı yazımızda facebook sözleri gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.