Facebook Sözleri

Facebook Sözleri

 

facebook-sozlerinden

Sosyal medya artık hayatımızın bir parçası… Hemen hemen her insanın bir sosyal medya hesabı var ve sahip oldukları akıllı telefonlarla günün birkaç saatini sosyal medya ortamında geçiriyoruz. En gözde sosyal paylaşım sitelerinden bir tanesi de Facebook. Facebook’ta yaptığımız paylaşımlarla kendimizi ifade ediyoruz. Bunun için de Facebook sözleri işimizi görüyor. Facebook sözleri sayesinde mesaj vermek istediğimiz kişilere inceden inceye gönderme yapıyoruz. Bazı Facebook sözleri sayesinde de sevgimizi ifade edebiliyoruz.

facebook-sozleri-hakkinda-bilgiler

İşte bazı Facebook sözleri: Ben seni hayal ediyorum. Hayal etmek de bir başlangıçtır. Hayal ile başladığım seni hayat ile zirveye ulaştıracağım. Sen benim içimdeyken ne güzeldin sevgilim. Ama benden uzaklaşıp köşeyi dönünde maskeni çıkardığını söylediler. İyi ki gitmişsin benden. Bugün sen baharı yaşıyorsun ama unutma bir gün senin de son baharın gelecek ve ardından kışı yaşayacaksın. Kış aslında yeniden doğmak için çileli bir zamandır. Fakat şunu da bil ki kışın ardından her tohum filiz vermez. Bazıları toprağın sonsuz gövdesinde çürür kalır. Ben gönlümün hanesini kimseye kiraya vermedim. O bomboş duran ev ebedi malikini, ev sahibini bekliyor.

facebook-sozleri-hakkinda-bilgi

Her gün özenle bakıp büyüttüğümüz çiçekler şimdilerde kaktüs oldu canımızı yakıyor. Siz koynunuzda yılan besledim diyorsunuz ya a dostlar. Ben koynumda bin başlı bin yılan beslemişim de haberim yokmuş. Sana olan sevdamı içime ata ata büyüttüm ben bu aşkı. Şimdi nasıl olur da hiçbir şey olmamış gibi gidersin. Seninle ben diken ve pamuk yığını gibiyiz. Benden gidersen benden olanları da alıp götürürsün sevgilim. Küçük şeylere haddinden fazla ehemmiyet vermen senin ya damlaya damlaya göl olur cümlesine inandığını gösterir ya da elinden bir şey gelmediğini…

facebook-sozleri-hakkinda

Aslında ne yaptığın değil o işi nasıl sonlandırdığın önemli. Seni sevmek aslında tuzlu su içmeye benziyordu. İçtikçe sana kanıyorum. Kanadıkça seni içiyorum. Ne kadar şık, ne kadar süslü püslü giyinsen de üzerinde şahsiyet kıyafeti olmadıktan sonra neye yarar zarafetin. Sen böyle sus pus oturup etrafı izlediğime aldanma sakın. İçimde bir kaptan en amansız dalgalarla boğuşuyor. Ben o kadar yalnız kaldım ki insanın kendisiyle dertleşmesi nedir iyi bilirim. Aslında insan her konuştuğu, her tanıştığı kişi de kendisini arar. Belki de insan ilişkileri insanın kendisini arama çabalarının bütünüdür. Hayatın sana sunduğu olumsuzluklara üzülme. Bütün kötülükleri bir kenara koy, biriktir ve onlardan koskocaman bir gülücük inşa et. Maske takmak iki yüzlü olmaktan evladır. En azından maskenin ardından bir yüzünüzün olduğu bilinir.

Bir önceki güzel sözümüz olan Edebi Sözler başlıklı yazımızda edebi sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.