Hayatta Üç Kişiyi Unutmayın

Hayatta Üç Kişiyi Unutmayın

 

hayatta-uc-kisiyi-unutma

Yaşamımız boyunca çeşitli durumlarla karşı karşıya gelip sınanırız.Ummadığımız bir anda madden , manen ve kariyer yükselmeleri yaşayabiliriz.Kimi zamanda rüzgar ters yöne eser , insanoğlu kötü ve zor şartlara sürüklenebilir. Zor zamanlarınızda size yardım elini uzatanları asla unutmayın.Şartlar bazen düzelse de , ilerleyen zamanların rutin gitme ihtimalinin garantisi hiç bir zaman yoktur.Bu tarz kişiler hatırlanmaya , sevilmeye ve saygı göstermeye değer insanlardır.

Gün gelir devran döner , yardım meleklerinin de size bir ihtiyacı elbette olabilir.Sizlerin ona minik bir yardım dokunuşunuz la dahi uçurumdan , dar boğazdan çıkabilirler.Bu yardımları sadece maddi destek olarak algılamamak gerekir.Öneri ve tesellileri  ile , onların çaresizlikle kıvranırken fark edemediği diğer çıkar yollarını tavsiye ederek yardımcı olabiliriz.Yardım meleklerimiz ömür boyu baş tacı olmayı en hak eden kişilerdir. Normal zamanlarda yanımızda sıklıkla görüp, zora düşüldüğünde destek imkanları olduğu halde usulca uzaklaşmış kişilere dikkat edelim.Bunları da asla unutmayalım ki ilerideki zamanlarda kime güvenip kime güvenmeyeceğimize kılavuzluk etsinler. Bu tarz insanlar benim nazarımda kokusu olmayan sahte içeceklerden , ömür boyu karşımıza çıkan fırsatçılardan farksızdır. En önemli konu ise düştüğümüz bu zor günlere kimin ve neyin için girdiğini iyi analiz etmektir.Bizi kötü duruma düşürenler , doğru tercihlerimiz olsaydı bugün zaten iki elimiz başımızda düşünür halde olmazdık.

Geceleri herkes uyurken , kafamızda kuyruğu birbirine değmeyen yetmiş tilkinin sorgulaması ile keder içinde sabahlamazdık. Yaşamak için sahip olduğumuz onca neden varken , yediğimizden içtiğimizden kesilmezdik. Darbeyi yemişizdir bir defa, elbette ağlamanın , isyanın , yapılan yanlışlara daha yanlış kararlarla çözmeye çalışmanın hiç bir artısı olmayacaktır. Bu üç çeşit insan grubuna hayatımızda hak ettikleri yerlere doğru yerleştirir , tekrar üzülmemek ve kendimizi kullandırmamak için temkinli olursak, bir daha böylesi büyük yıkıntılara uğramayacağımızı düşünüyorum.Umarım hayat boyu iyilik melekleri her daim yanı başınızda olur.

Bir önceki güzel sözümüz olan Allah'ın Verdiği de Vermediği de İmtihandır başlıklı yazımızda Allah'ın Verdiği de Vermediği de İmtihandır gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.