Yalnızlık Sözleri

Yalnızlık Sözleri

*Bu hayatta en güzel pozu yalnızlar verir. Çünkü en asil insanlar yalnızlığı seçen insanlardır. Zorunluluktan değildir. Sadece yalnızlığı seviyorlardır.
*Yalnızlık bir zorunluluk değildi benim için. Baktım elimde avucumda hiçbir şey yok, bende yalnızlığı seçtim.
*Yalnızlık nedir biliyor musun ? 12 kişilik masada tek başına yemek yemektir. Seni merak eden kimsenin olmaması demektir. Yalnızlık beraberinde hissizliği getirir.
*Kapat gözlerini. Kime değer veriyorsun bu hayatta, düşün. Kimler için neler yapmışsın yokla. Şimdi gözlerini aç. Kaç tanesi yanında ?
*Yalnız insanların rengi siyahtır. Başarıya ulaşan çok sayıda insanda yalnız insanlardır.
*Aynı gökyüzüne bakabiliyorsak yalnızlık ne kelime ?
*Artık acı çekmiyorsundur. Tek kişilik yemekler hazırlıyorsundur. Televizyonu sadece ses olsun diye açıyorsundur. Umut etmeyi bırakmışsındır. Mutluluk sana uzaktır.
*İnsanlar ne kadar iç dünyalarına kapanırlarsa o kadar uzaklaşırlar hayattan. Duyar sağır olurlar. Gören kör olurlar. Yaşamaktan zevk alamazlar. Yaşamayı sevin.
yalnizlik-sozleri
*Yalnız kalmaya mahkumsun demişti bana bir keresinde. Gülmüştüm. Acıyla gelen bir gülümsemeydi bu. Yalnızlığın bile onunlayken gelmesini istiyordum. Aptallık işte.
*Zaman göz kapaklarını daha da ağırlaştırıyor. Hayatın bir film şeridi gibi hep gözünün önüne geliyor. Pişmanlıkların geliyor sonra aklına. Keşkelerin içine düşüyorsun. Boğuluyorsun kadın.
*Kaderini sevmelisin çünkü sana vaadedilen hayat o’dur. Sen ondan kaçamazsın o senden gidemez.
*Sanki dünyada tek ben varım gibi hissediyorum. Diğer insanlar ya kendini sessize aldı ya da ben kayboldum.
*Aşkın dudaklarımı kilitlemişti ama kalbimi şair etmişti kadın. Ne de güzel gülüyordun oysa ki. Kim bilir şimdi kimin içini ısıtıyorsundur gülüşünle. Yalnızlığımdan öp te gel.
*Benim kalbimin saflığını sevdiğini söylerdi. Şimdilerde o kalp boynu bükük, paramparça. Kalbime dokunan, beni en derinden yaralayan adam.
*Her aşk bir gün biter mi ? Her aşk yalnızlığa mahkum edilebilir mi ? Gerçekten seven çekip gider mi ?
*Yalnız olunca insanın ömrü daha da uzuyor aslında. Saatler geçmek bilmiyor, yapacak bir şeyin de olmuyor. Ama yalnız olunca uzun yaşamakta bir anlam ifade etmiyor.
*Belki şarkılar dinlersin. Belki de şarkılar yazarsın. Bir zaman sonra bakarsın ya sen şarkı olmuşsun ya da şarkılar seni yazmış. Yalnız değilsin. Şarkılar var.
*Aramaların susar. Cevapsız çağrın olmaz. Operatörlerden gelen mesajlara sevinmeye başlarsın. Başta kimden geldi diye heyecanlanırsın. *Sonra alışırsın. Kabullenirsin. Yalnızsın işte.
*Kırılan parçalarını topladım bugün kalbimin. Her parçası çok derinden sarsılmış. Yıpranmış ve yaralanmış. Toplarken her yeri yeniden sallanmış. Bir bütün olamamış.
*Kanatlarım olsaydı Kız Kulesi’nin üstünden bakardım etrafa. Bulutların üzerinden izlemek ne kadar da keyif verir insana. Gecenin karanlığında bir ben bir Kız Kulesi… Yalnızlığımızı paylaşırız. Dertleşiriz.
*Bir sabah uyandım ve yalnızlığıma veda ettim. Çıktım sokağa yeni insanlarla tanıştım. Dans söyledim. Yaşamaktan zevk aldım. Gülmeye başladım. Elveda.

Bir önceki güzel sözümüz olan Aşka Dair Sözler başlıklı yazımızda aşk sözleri ve aşka dair sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.